• Rám

  Nosný rám kontajnerov je vyrobený z uzatvorenej dutej oceľovo-zvarovanej valcovej konštrukcie o hrúbke plechu 3mm. Vo všetkých ôsmych rohoch sa nachádzajú rohové prvky s otvormi, umožňujúce mechanické uchytenie a ľahkú manipuláciu s kontajnermi pomocou autožeriavu (pri 40´ a 20´stopových kontajneroch) alebo vozidla s hydraulickým ramenom (iba pri  20´ stopových kontajneroch).

 • Opláštenie

  Plášť je tvorený stenami z profilovaného oceľového plechu o hrúbke 1,5 mm. Kontajnery nemajú tepelnú izoláciu.

 • Podlaha

  Je tvorená rámom z oceľových profilov, podlahový rošt zvarený z valcových a dutých nosníkov, na ktorých je pripevnená drevená podlaha z preglejkových dosiek hrúbky od 21,0 do 30,0 mm.

 • Dvere

  Čelnú stenu kontajnera tvoria dvojkrídlové dvere, ktoré sú zaistené štyrmi zvislými pozinkovanými uzatváracími tyčami. Uzatváracie tyče majú pozinkované závesné čapy a zaisťovacie očko, ktoré umožňuje zavesenie dvoch, resp. štyroch zámkov alebo bezpečnostných plomb na uzamknutie kontajneru. Po obvode sú dvere vybavené gumovým tesnením. Uhol ich otvárania dverí je 270˚. Povrchovú úpravu kontajneru tvorí jeden základný a dva vrchné nátery.

UMIESTNENIE KONTAJNEROV

Umiestnenie kontajneru je jednoduché a nenáročné. Jeho uloženie vyžaduje vodorovný, odvodnený a spevnený povrch alebo malé betónové pätníky pod jeho štyri spodné rohové body. Konštrukcia kontajnerov umožňuje ich stohovanie na seba až do výšky ôsmich vrstiev v prázdnom stave, čo prispieva k úspore priestoru a vytvára ďalšie možnosti ich využitia. Pri stohovaní nad dve vrstvy je vhodné použiť fixačné prvky na zabezpečenie kontajnerov proti spadnutiu.

PREPRAVA KONTAJNEROV

 • Ťahač so špeciálnym návesom

Kontajnery je možné veľmi ľahko, rýchlo a kedykoľvek premiestňovať. Na prepravu je možné použiť ťahač so špeciálnym návesom , alebo plato náves (náves nesmie mať plachtu alebo plachtovú kostru a musí mať nízke, snímateľné alebo žiadne bočnice).

 •  Vozidlo s hydraulickým ramenom

Vozidlo s hydraulickým ramenom na jednu jazdu prepraví, naloží a vyloží iba 1 ks prázdneho 20´ stopového kontajnera.

MANIPULÁCIA S KONTAJNERMI

Na manipuláciu s kontajnermi sa využívajú špeciálne kontajnerové prekladače, autožeriavy o výkone určenom na základe vzdialenosti vyloženia kontajnera od autožeriavu a autá s hydraulickým ramenom.